Kolegovia z HM Žilina Obvodová majú srdce na správnom meste

18. septembra 2020

Aj tento rok sme sa stretli veselá partia, ktorá má nielen srdce na správnom meste, ale aj mieste. Vybrali sme sa pomôcť OZ Rodinná rozprávka. Šitie organizéra papučiek nebola možno práve ,,naša parketa“,  ale keď sme zvládli minulý rok postaviť drevený obchodík pre deti, nezľakli sme ani tentoraz (dúfali sme síce, že budeme umývať okná, dezinfikovať …v tom predsa len máme prax J ale vzhľadom na opatrenia kvôli COVIDu sme boli pridelení na poschodie kde sa šil práve len ten organizér na papučky. Umývanie a dezinfikovanie pripadlo iným dobrovoľníkom).

Takže všetci sme po zaškolení chytili do rúk nožnice, ihly, sadli za mašiny (až na jednu kolegyňu všetci po prvý krát v živote) a ….ani sme sa nenazdali a organizér bol hotový. Pre deti sme ušili ešte pár vreciek na rôzne aktivity v centrume.

OZ sme sa chceli o.i.  ,,revanšovať“ za pomoc na začiatku pandémie COVID, kedy nám  ušili niekoľko desiatok rúšok, ktoré sme potom rozdávali starším zákazníkom. Po dnešnom dni sme však ešte väčší dlžníci… to, čo nám oni dnes dali nám nikto nezoberie.  Tento deň bol pre nás všetkých nezabudnuteľným zážitkom…  dnes to bolo o tom, že sme nielen pomohli ale hlavne nadobudli nové zručnosti, skúsenosti a hlavne  potešenie z niečoho nového. Rovnaký pocit ako keď sa naučíte bicyklovať… alebo sa vám podarí vyšliapať na Kriváň J

Takže verím, že o rok sme tu opäť 🙂