Vitajte, noví kolegovia v absolventskych programoch!

25. septembra 2020

V septembri sme odštartovali rozvojové programy Mladý líder a CE HO Graduate, v ktorých ponúkame  pre mladých absolventov možnosť vybudovať  si medzinárodnú kariéru v jednom z našich oddelení centrálnej kancelárie, stať sa manažérom obchodu alebo tímovým manažérom v distribučnom centre.

Do programov sme vyberali osobnosti, prirodzených lídrov, ktorí sa chcú učiť, rýchlo napredovať a radi spolupracujú. Počas 6 až 12 mesiacov tréningu v centrálnej kancelárii, obchode alebo distribučnom centre budú mať možnosť preskúmať vzrušujúci svet maloobchodného podnikania a učiť sa od najlepších lídrov.

Túto jeseň do programu Mladý líder obchod nastúpilo 7 nových kolegov a do programu Mladý líder DC (distribučné centrá) 1 nový kolega. Do programu CE HO Graduate na Slovensku sa zapojili  3 noví kolegovia na komerčnom oddelení a marketingu. V rámci centrálnej Európy je to spoločne 8 nových kolegov.

Na úvod všetci spoločne absolvovali vstupné školenie na centrálnej kancelárií, kde sa dozvedeli všetky zaujímavé fakty a dôležité informácie o našej spoločnosti Tesco a boli im predstavené všetky možnosti ďalšieho osobného rozvoja v rámci jednotlivých programov.

Osobne ich privítal aj Martin Kuruc výkonný riaditeľ spoločnosti, Mirka  Rychtárechová personálna prevádzková manažérka a Ľuboš Mišík formátový manažér pre malé formáty na Slovensku.

Na mladých lídrov v supermarketoch počas nasledujúcich mesiacov čaká  tréning na malých formátoch, v rôznych obchodoch Slovenska od Bratislavy, cez Trnavu, Turzovku,  Trenčianske teplice,  Šurany až  po Ivanku pri Dunaji. Postupne sa  trénujú na jednotlivé pozície v rámci obchodu. Cieľová pozícia je manažér obchodnej prevádzky. Na konci každej absolvovanej role na nich čakajú validácie, ktoré preukážu ako danú rolu zvládli. Práve v tomto týždni všetci absolvovali validácie na pozíciu pracovník obchodnej prevádzky a pokračujú v príprave na rolu kontrolóra záruk.

Kolegovia, ktorí sa zapojili do programu Mladi líder DC, umiestnení na Distribučnom centre Beckov a ich cieľovou pozíciou je zmenový manažér.

Kolegovia na centrálne kancelárií v rámci CE HO Graduate sa trénujú na vybraných  pozíciách na už spomínaných oddeleniach  – marketingu a komerčného oddelenia.

V rámci všetkých programov sú naplánované rôzne aktivity, ako Twist, tréningové dni, Helping Hands, rôzne stretnutia a iné.

Srdečne nových kolegov vítame a prajeme im úspešný štart v Tescu.