Vaše príbehy 15: podpora benefičného turnaja Integrácia Cup, škôlky v Turanoch aj Dukelského behu mieru

28. septembra 2020

Sme hrdí na to, že spolu s nami nezabúdate pomáhať svojim komunitám a robiť všetky tie drobnosti, ktoré robia Slovensko lepšou a krajšou krajinou. Vážime si každú pomoc, pretože aj tá najmenšia má obrovský význam.

Budeme radi, ak sa s nami podelíte o to, ako ste Vy alebo Váš obchod pomohli komunite. Potešíme sa aj akémukoľvek poďakovaniu od kolegov či zákazníkov, ktoré Vás povzbudilo. Stačí, ak vyplníte tento krátky formulár alebo nám napíšete na mojetesco@tesco.com.

Podpora benefičného golfového turnaja Integrácia Cup

Tento rok sa mohli nadšenci golfu opäť tešiť na ďalší ročník benefičného golfového turnaja Integrácia Cup 2020 v golfovom klube Red Oak v Nitre. Turnaj sa odohral 15. septembra za účasti mnohých osobností kultúrneho a spoločenského života na Slovensku. Nad turnajom prevzala záštitu Zuzana Kamasová, historicky najúspešnejšia golfová reprezentantka Integrácia Cupu. Výťažok z tohto turnaja bude využitý na budúcoročný zájazd detí za hviezdou svetového futbalu. Benefičný golfový turnaj podporila aj spoločnosť Tesco.

Naši hostia sa zabavili a načerpali pozitívnu energiu v dobrej spoločnosti, no najviac nás napĺňa spontánna radosť, ktorú sme mohli vyčariť deťom. Ešte raz úctivo ďakujeme za podporu,“ poďakoval Slavomír Krafčák, riaditeľ OZ Integrácia.

Podpora materskej škole v Turanoch

Pri príležitosti otvorenia nového supermarketu v Turanoch sme sa rozhodli  obdarovať Materskú školu Turany, Krížna finančným príspevkom – a to jedným eurom z každého nákupu nad 10 euro počas prvých piatich dní od otvorenia predajne. K príspevku tak pomohli všetci zákazníci.

Škôlka tak získala podporu vo výške 1 315 EUR. Využije ich na renováciu vonkajšieho detského ihriska. Cez prázdniny plánuje zakúpiť moderný herný prvok – preliezačku, prostredníctvom ktorej si deti budú rozvíjať pohybové zručnosti. Aby preliezačka mohla byť väčšia, k uvedenej sume prispeje určitou finančnou čiastkou aj Rodičovské združenie „Ruka v ruke“ pri MŠ Turany, Krížna. Materská škola je trojtriedna, navštevuje ju 70 detí. Toto číslo je zaujímavé, lebo práve v tomto roku oslávi svoje okrúhle 70. výročie.

Finančná pomoc od TESCA bude darčekom k „narodeninám“  našej materskej školy a zároveň poteší všetky deti, ktoré ju navštevujú. Touto cestou všetkým srdečne ďakujeme,“ povedala Jana Sobeková, riaditeľka materskej školy v Turanoch.

Podpora Dukelského behu mieru

V utorok 6. septembra sa konal už 61. ročník Dukelského behu mieru, ktorého sa tento rok zúčastnili opäť stovky nadšených bežcov. Beh podporila aj spoločnosť Tesco.

Dukelský beh mieru si od svojich začiatkov v roku 1958 prechádzal rôznymi etapami a podujatie sa menilo z čisto športovej akcie na športovo-spoločenskú. Príprava Dukelského behu mieru sa preto začína už začiatkom roka a vyvrcholí v letných mesiacoch, odmenou je však vysoká návštevnosť v stovkách účastníkov na všetkých behoch aj medzi divákmi.

Úprimne ďakujeme všetkým sponzorom a dobrovoľníkom. Bez zanietenia mnohých organizácií a jednotlivcov by sa takáto veľká akcia nedala urobiť, preto si vážime každú formu pomoci,“ poďakovali organizátori.

Zdroj: Hlas Turian, Facebook Integrácia svieti pre všetky deti rovnako, svidnik.sk

Foto: Hlas Turian, Facebook Integrácia svieti pre všetky deti rovnako, svidnik.sk