Vaše príbehy 16: Čarovný múr v Dolnom Kubíne, podpora ZSS Viničky v Nitre a odborná prax v Centre INAK v Trnave

5. októbra 2020

Sme hrdí na to, že spolu s nami nezabúdate pomáhať svojim komunitám a robiť všetky tie drobnosti, ktoré robia Slovensko lepšou a krajšou krajinou. Vážime si každú pomoc, pretože aj tá najmenšia má obrovský význam.

Budeme radi, ak sa s nami podelíte o to, ako ste Vy alebo Váš obchod pomohli komunite. Potešíme sa aj akémukoľvek poďakovaniu od kolegov či zákazníkov, ktoré Vás povzbudilo. Stačí, ak vyplníte tento krátky formulár alebo nám napíšete na mojetesco@tesco.com.

Čarovný múr od detí pre seniorov v Dolnom Kubíne

V týchto dňoch dokončujú svoje diela žiaci z dolnokubínskej Základnej umeleckej školy Petra Michala Bohúňa, ktoré vznikajú na opornom múre v Zariadení pre seniorov a domove sociálnych služieb v Dolnom Kubíne. Práve počas týždňa dobrovoľníctva tu skupina dobrovoľníkov pomohla premaľovať oporný múr a finálnu podobu mu dajú práve mladí výtvarníci, ktorí sa zapojili do jeho skrášľovania.

Naši klienti využívajú práve tento chodník na bezpečnú a nerušenú prechádzku. Sivá plocha už nepôsobila pekne, preto sme sa rozhodli skrášliť viac ako päťdesiatmetrovú časť. Na realizáciu sme využili finančné prostriedky z Nadácie Tesco. Naším želaním je urobiť ešte ďalších päťdesiat metrov možno v budúcom roku,“ ozrejmila Tatiana Nesvadbová, riaditeľka Zariadenia pre seniorov a domova sociálnych služieb v Dolnom Kubíne.

Zariadenie uspelo s projektom Vymaľuj domov sociálnych služieb – Čarovný múr od Nadácie Tesco v rámci ktorého dostali 1 300 eur na finálne namaľovanie múru. Piati dobrovoľníci z Rozvojovej agentúry Žilinského samosprávneho kraja im prišli pomôcť so základným náterom bez nároku na odmenu.

Podpora ZSS Viničky v Nitre

V utorok 6. septembra sa konal už 61. ročník Dukelského behu mieru, ktorého sa tento rok zúčastnili opäť stovky nadšených bežcov. Beh podporila aj spoločnosť Tesco.

Chcel by som veľmi pekne poďakovať v mene pani riaditeľky Moravčíkovej za pomoc, ktorú počas tohto týždňa darovalo Tesco Zariadeniu sociálnych služieb a jeho klientom. Pomohli sme hneď dvakrát. V pondelok sme odovzdali 30 balíčkov Tesco Zásielky, ktoré daroval Stanko Visolajský so slovenským tímom dotcom-u. Dnes som im venoval našu druhu časť podpory. Darovali sme drogériu, vody, šampón, toaletné papiere aj ďalšie veci, ktoré momentálne klienti najviac potrebujú, nakoľko sú opäť izolovaní a nemôžu chodiť na nákupy ani prijímať návštevy,“ povedal Marián Jakubička, manažér hypermarketu v Trnave.

 

Odborná prax v Centre INAK v Trnave

Nadácia Pontis v spolupráci s Mestom Trnava v utorok, 26. novembra 2019, slávnostne predstavila unikátne mimoškolské centrum Budúcnosť INAK. Centrum podporuje aj spoločnosť Tesco.

V prvom ročníku svoje brány otvorilo 25 deťom, aby mohli zažiť svet nepoznaných inovácií a technológií, ku ktorým by inak nemali prístup. Cieľom je, aby im centrum pomohlo rozvíjať rôzne zručnosti, ktoré nadobudnú prácou na vlastných projektoch.

Tu však pôsobnosť Centra INAK nekončí. „V rámci programu Budúcnosť INAK sme vytvorili možnosti na zapojenie sa pre vysokoškolákov v Trnave. Znamená to, že si študenti a študentky môžu v rámci svojej povinnej praxe na vysokej škole vybrať aj program Budúcnosť INAK. V minulom školskom roku sa nám v centre podarilo vyškoliť prvú päticu mentorov programu. V tomto školskom roku sme už program stihli počas posledného septembrového týždňa odprezentovať študentom a študentkám prvého ročníka, ktorí by o program mohli mať záujem,“ uviedla Nadácia Pontis.