Vaše príbehy 17: Hľadisko pre školu v Revúcej, umením proti šikane v Malackách a podpora zdravotníkov v Gelnici

26. októbra 2020

Sme hrdí na to, že spolu s nami nezabúdate pomáhať svojim komunitám a robiť všetky tie drobnosti, ktoré robia Slovensko lepšou a krajšou krajinou. Vážime si každú pomoc, pretože aj tá najmenšia má obrovský význam.

Budeme radi, ak sa s nami podelíte o to, ako ste Vy alebo Váš obchod pomohli komunite. Potešíme sa aj akémukoľvek poďakovaniu od kolegov či zákazníkov, ktoré Vás povzbudilo. Stačí, ak vyplníte tento krátky formulár alebo nám napíšete na mojetesco@tesco.com.

Hľadisko pre školu v Revúcej

Vďaka Nadácii Tesco sa školskému tímu v Revúcej podarilo vybudovať exteriérové sedenie, ktoré dodalo škole príjemný verejný priestor slúžiaci na realizáciu a prezentáciu rôznych kultúrnych, spoločenských podujatí školy, ale aj mesta Revúca. Cieľom školy bolo osadenie lavičiek, ktoré sa stanú miestom na oddych, nabratie nových síl a odreagovanie sa od rýchleho tempa moderného sveta, ako aj miestom pre stretnutie, rozprávanie, prezentovanie a uchovanie kultúrneho dedičstva. Škole sa podarilo vytvoriť exteriérové hľadisko, ktoré oživilo priestor pred exteriérovým pódiom.

Týmto projektom podporila škola rozvoj komunitného života a aktivity občanov, ktoré vychádzajú z miestnych tradícií, voľno-časové kultúrne aktivity, pravidelné podujatia v meste spojené so zvykmi a miestnymi tradíciami. „Touto cestou chceme ešte raz poďakovať Nadácii Tesco za finančnú podporu, vďaka ktorej naši zamestnanci a rodinní príslušníci urobili skvelú prácu,“ odkázala v článku pani učiteľka Iveta Špaldová.

Umením proti šikane v Malackách

Tesco bolo spoluorganizátorom 1. ročníka okresnej literárnej a výtvarnej súťaže pre žiakov základných škôl v Malackách, v ktorej deti bojovali proti šikane. Cieľom súťaže bolo poukázať na škodlivosť šikanovania a motivovať deti, aby rozmýšľali, ako pomôcť svojim kamarátom, ktorí sú iní. Organizátori chceli tiež odhovoriť od šikanujúceho správania čo najviac žiakov. Súťaž mala za cieľ aj rozprúdiť diskusiu o šikane na školách. Do súťaže sa zapojili deti z celého okresu Malacky, porotcovia vybrali 10 finalistov v kategóriách výtvarných prác, poézie a prózy.
Pre pandemické opatrenia sa odovzdávanie ocenení neuskutočnilo osobne, hoci by si to malí umelci zaslúžili. Vyhlásenie výsledkov sa uskutočnilo v komornej atmosfére za  účasti spoluorganizátorov, medzi ktorými bola aj naša kolegyňa Lenky Vicianová. Ceny a diplomy finalistom odovzdali riaditelia ich základných škôl.
Koordinátor ochrany detí pred násilím Juraj Moravčík ďakuje zástupcom všetkých spolupracujúcich organizácií, rodičom detí, ale tiež učiteľom a riaditeľom všetkých základných škôl v okrese Malacky a, samozrejme, všetkým deťom, ktoré sa zapojili do súťaže.

Podpora RZP v Gelnici

Počas tohto náročného obdobia sme opäť podporili zdravotníkov, tentokrát v Gelnici.

„Situácia s vírusom covid-19 je pre nás náročná. Zabúda sa na nás. Veľké mestá, kraje, tí všetci sú viditeľní, my v malých mestách, dedinách a okresoch žiaľ nie. RZP Gelnica je jediná, ktorá pracuje pre obšírnu spádovú oblasť. Je nás len 10 a pracujeme 24/7 takmer bez prestávky. Veľmi sa snažíme situáciu pre našich záchranárov aspoň trošku spríjemniť v týchto neľahkých časoch,“ napísali nám záchranári z Gelnice.

10 členný tím záchranárov sme sa rozhodli podporiť ovocím, kávou, čajom a vitamínmi. Podporu im poskytol náš obchod v Gelnici v rámci programu Drobného darcovstva.

zdroj: revuckelisty.sk, malacky.sk

foto: revuckelisty.sk, malacky.sk