Vaše príbehy 18: Úprava ihrísk v Pezinku a Kalinkove a podpora OZ Divé maky

3. novembra 2020

Sme hrdí na to, že spolu s nami nezabúdate pomáhať svojim komunitám a robiť všetky tie drobnosti, ktoré robia Slovensko lepšou a krajšou krajinou. Vážime si každú pomoc, pretože aj tá najmenšia má obrovský význam.

Budeme radi, ak sa s nami podelíte o to, ako ste Vy alebo Váš obchod pomohli komunite. Potešíme sa aj akémukoľvek poďakovaniu od kolegov či zákazníkov, ktoré Vás povzbudilo. Stačí, ak vyplníte tento krátky formulár alebo nám napíšete na mojetesco@tesco.com.

Nové atrakcie pre MŠ v Kalinkove

Deti z MŠ v Kalinkove sa môžu tešiť z nových atrakcií na svojom dvore. Z grantového programu spoločnosti TESCO „Vy rozhodujete, my pomáhame“ ich pomohli postaviť rodičia detí. Radosť deti bola obrovská, keď zbadali nové atrakcie na školskom dvore. Ihrisko je krajšie, bezpečnejšie a ponúka viac možností na hru.

Podpora OZ Divé maky

Na rozdiel od väčšiny z nás, ktorých život sa môže čoskoro vrátiť do normálu, mnoho rómskych detí a mladých ľudí nemá takúto šancu ani inokedy. Chcú študovať, pracovať na svojom talente, no bez podpory nemajú šancu, nemajú možnosti, ktoré sú pre väčšinu z nás samozrejmé. Aj preto OZ Divé maky, ktorého cieľom je vychovávať generáciu vzdelaných Rómov, otvára Fond Divé maky – aby mladé rómske talenty nezostali v izolácii.
Nutnosť založiť takýto Fond cítime vždy na začiatku školského roka, kedy potreby našich detí presahujú objem prostriedkov, ktoré máme v septembri z našich štipendií k dispozícii. Vďaka Fondu budeme môcť financovať deti, ktoré ešte nemajú svojich individuálnych darcov, alebo majú len čiastočne krytý rozpočet. Budeme schopní podporovať vzdelávacie a rozvojové aktivity detí, zakúpiť hudobný nástroj, či uhradiť kurzy a súťaže. Veľkou pridanou hodnotou fondu je, že nám umožní aj rozšíriť našu podporu a pomôcť aj deťom mimo nášho štipendijného programu“, hovorí správkyňa OZ Divé Maky Barbora Mistríková.
Fond Divé maky v prvej fáze okrem iných podporila aj Nadácia Tesco. Viac o programe si môžete prečítať tu.
.

Nová podoba ihriska v Pezinku na Bratislavskej ulici

Počas októbra sa za účasti dobrovoľníkov z radov obyvateľov bytových domov a zamestnancov mesta začalo s obnovou detského ihriska na sídlisku Juh na Bratislavskej ulici v Pezinku. Ihrisko bolo vybrané ako jeden z víťazných projektov v hlasovaní zákazníkov v grantovom programe „Vy rozhodujete, my pomáhame“ pod záštitou Tesca a Nadácie Pontis. Ihrisko bolo v nevyhovujúcom stave pre bežné užívanie. Momentálne je ihrisko takmer hotové. Urobili sa na ňom udržiavacie práce, vymenili hracie prvky, upravilo sa pieskovisko a pribudlo tiež nové sedenie.

Na renovácii ihriska sa podieľa pezinská firma. Mesto Pezinok aj takýmto spôsobom podporuje domáce rodinné firmy. Zamestnanci Tesca nám okrem finančnej pomoci prispeli aj sponzorsky prostredníctvom hračiek na ihrisko. Spoločne s komunitou, ktorá tu žije zdieľame umiestnenie jednotlivých hracích prvkov, tak aby to bolo praktické a funkčné,“ vysvetlila referentka projektového riadenia mesta Gabriela Repová.

zdroj: pezinok.sk, startitup.sk, samorincan.sk

foto: pezinok.sk, startitup.sk, samorincan.sk