Ochutnávky naslepo: Kolegovia porovnávali rôzne čokolády aj značky Tesco

4. novembra 2020

Čokoláda patrí k najobľúbenejším sladkostiam nielen vo svete, ale aj na Slovensku. Aj v predajniach Tesco patrí čokoláda k najpredávanejším sladkostiam po celý rok. Dôkazom toho je aj ocenenie Voľba spotrebiteľov 2020, ktoré sme získali za mliečnu čokoládu s liekovými orieškami vlastnej Tesco značky.

Medzi čokoládami vlastnej značky Tesco nájdete množstvo rozličných príchutí od klasickej mliečnej, s orieškami, jahodovou náplňou až po bielu s lentilkami. V našej ponuke nájdete celkom 17 čokolád vlastnej značky. Každý si príde na svoje. Pre našich kolegov, sme si počas ochutnávky naslepo pripravili klasickú mliečnu čokoládu, mliečnu čokoládu s orieškami a bielu čokoládu. Ich úlohou bolo porovnať chuť, konzistenciu a celkový dojem 3 druhov Tesco čokolád s 3 čokoládami iných dodávateľov a to všetko bez toho, aby vedeli, aké čokolády sa nachádzajú na jednotlivých tanieroch. To, ako dopadli naše Tesco čokolády, si môžete pozrieť vo videu.

Naše Tesco čokolády vlastnej značky sú vyrábané z kakaa s UTZ certifikátom, ktorý zaručuje, že kakao pochádza z trvalo udržateľného pestovania s osvedčenými poľnohospodárskymi metódami. Obal čokolád Tesco vlastnej značky je vyrobený z  plastovej fólie, laminátu OPP/OPP, keďže sú spojené dva materiály, je ľahko recyklovateľný.