Marián bloguje: Aj malé veci môžu mať veľký význam.

13. novembra 2020

Prednedávnom sa nám – riaditeľom Západnej oblasti HM a skupinke people partnerov opätovne podarilo navštíviť a pomôcť klientom Zariadenia sociálnych služieb na Viničkách v Nitre. Tým najstarším a najzraniteľnejším z nás sme spolu s kolegami darovali drogériu, potraviny, nápoje a dezinfekčné prostriedky, ktoré sa v súčasnej situácií zídu viac než kedykoľvek predtým. Táto návšteva nebola prvou, a verím, že ani poslednou návštevou v zariadení. V uplynulých rokoch a mesiacoch sme mali možnosť stráviť s obyvateľmi zariadenia sviatok Mikuláša, navštíviť jednotlivých seniorov na izbách či pomáhať im s úpravou vonkajšej záhradky. Tieto skúsenosti iba upevnili moje presvedčenie o tom, že pomáhať druhým sa dá naozaj kedykoľvek, kdekoľvek a akýmkoľvek spôsobom.

Aj malé veci môžu mať veľký význam je jedným z troch hlavných poslaní Tesca. Naša spoločnosť sa už od nepamäti angažuje v organizácii potravinových zbierok či rôznych iných aktivít s cieľom pomôcť sociálne slabším a zraniteľnejším ľuďom v lokálnych komunitách. Je úžasné, ako sa Tesco svojho poslania drží a neustále prichádza s novými možnosťami a nápadmi, ako pomáhať tým, ktorí to najviac potrebujú.

Na charite by nám malo záležať. Ak sa veľká spoločnosť dokáže držať svojho hesla, prečo by sme to nedokázali aj my – jej zamestnanci a obyčajní ľudia? Pokiaľ sme zdraví a máme možnosti pomôcť a podržať tých, ktorí sa možno nemajú tak dobre ako my, urobme to. Dobrovoľne prispieť k pozdvihnutiu kvality života druhých ľudí sa dá akýmkoľvek spôsobom. Naša pomoc môže mať formu drobného finančného príspevku, materiálnej podpory (zbierky oblečenia, potravín, hračiek, kuchynského náradia, nábytku, a pod.) alebo dokonca podpory psychologickej. Pomoc slabším v lokálnych komunitách nás často nemusí stáť nič okrem štipky nášho času a úsilia. Niekedy to totiž môže byť jeden telefonát, osobný rozhovor alebo ochota pomôcť s nákupom či úpravou záhradky, čo zmení životy druhých ľudí k lepšiemu.

Pomáhajme druhým, pokiaľ môžeme, pretože nikdy nevieme, kedy budeme pomoc potrebovať my. Buďme tu pre druhých a ono sa nám to vráti – vidieť vďaku a šťastie v tvári tých, ktorým sme pomohli, je úžasný pocit, verte mi. Buďme si navzájom inšpiráciou a podporujme slabších v našej spoločnosti – pretože iba tak môžeme spoločne rásť správnym smerom.