Najväčšia potravinová zbierka opäť v Tescu

19. novembra 2020

Milé kolegyne, milí kolegovia,

ešte pár týždňov a naše domovy sa zaplnia sviatočnou atmosférou Vianoc. Mojim prianím je, aby si každý mohol dopriať čo najkrajšie a najpokojnejšie Vianoce aj napriek aktuálnej mimoriadnej situácii.

Preto ma nesmierne teší, že v tomto roku už po ôsmykrát organizujeme najväčšiu Potravinovú zbierku na Slovensku. Zákazníci, ale i kolegovia môžu tento rok darovať potraviny vo všetkých našich 153 obchodoch počas dvoch týždňov od 19. novembra do 3. decembra. Vďaka spolupráci s Potravinovou bankou Slovenska, Slovenskou katolíckou charitou, Evanjelickou diakoniou, OZ Vagus a Depaul Slovensko zabezpečíme, že vyzbierané potraviny sa dostanú k ľuďom, ktorí ich najviac potrebujú. Navyše, partnerské organizácie podporíme aj finančne, sumou vo výške 20 % z hodnoty všetkých vyzbieraných produktov.

Zákazníci budú môcť darovať potraviny aj z pohodlia a bezpečia svojho domova prostredníctvom Tesco Online Nákupov od 18. novembra až do 24. decembra. Budú si môcť vybrať zo 6 balíčkov trvanlivých potravín a drogérie, ktoré boli pripravené v spolupráci s charitatívnymi partnermi, aby čo najlepšie spĺňali potreby jednotlivých cieľových skupín: osamelých seniorov, rodičov samoživiteľov, jednotlivcov a rodín v núdzi.

Ako môžete pomôcť?

Pripojte sa prosím k dobrovoľníkom z charitatívnych organizácií a pomôžte vysvetliť našim zákazníkom, prečo je táto zbierka taká dôležitá. Pomôcť ako dobrovoľník môžete v ktorýkoľvek deň od 19. novembra do 3. decembra v ktoromkoľvek HM alebo SM. Ak sa chcete stať dobrovoľníkom, napíšte e-mail na eva.martinikova@tesco.com a špecifikujte čas a obchod, v ktorom chcete pomôcť.

Pomôcť môžete tiež tým, že nakúpite a darujete trvanlivé potraviny a drogériu. Pre kolegov z centrálnej kancelárie na Zlatých Pieskoch bude na prízemí pri recepcii od 19. novembra do 3. decembra pripravený označený nákupný vozík, kde môžu odovzdať produkty na darovanie.

Som veľmi hrdý na to, že aj v tomto roku pomôžeme zabezpečiť teplé jedlo pre ľudí v núdzi. Každá pomoc sa teraz počíta a každý darovaný produkt má obrovský význam. Verím, že mnohí z vás nám v tom pomôžu a zapojíte sa darovaním produktov alebo ako dobrovoľníci.

V minulom roku sme v rámci Potravinovej zbierky v 120 obchodoch Tesca na Slovensku vyzbierali 171 ton trvanlivých potravín a drogérie v hodnote 260-tisíc eur. Tesco následne darovalo charitatívnym organizáciám 52 tisíc eur na podporu ich činnosti. Dokážme spolu opäť, že Tesco má veľké srdce a je pripravené pomôcť.

Ďakujem vám všetkým!

Martin Kuruc