Top firmy tlmočili stredoškolákom, aké zručnosti od nich budú vyžadovať, medzi nimi aj Tesco

19. novembra 2020

Zástupcovia popredných spoločností združených v Aliancii pre mladých (All4YOUth) pripravili pre študentov stredných škôl na Slovensku a v Česku sériu interaktívnych prednášok o požiadavkách trhu práce v budúcnosti. Prednášky odzneli v rámci konferencie “Skills of the Future”, ktorá sa tento rok uskutočnila dištančnou formou.

Nosnými témami konferencie boli tento rok správna orientácia na trhu práce, poradenstvo v oblasti  výroby udržateľných vlastných produktov, možností ich ekologického balenia, či budovanie kariéry v rámci rodinnej firmy, ako aj ďalšie zaujímavé témy a praktické rady.

Za našu spoločnosť prednášala mladým študentom naša manažérka tréningu a rozvoja Ivica Schwardyová. To, čo si myslíme má vplyv na naše správanie, motiváciu aj rozhodovanie. Náš sebaobraz sa formuje našimi skúsenosťami a tým, čo nám o nás hovoria druhí. Sú tieto naše myšlienky fixné alebo sa dajú meniť a kultivovať? Ako nám (ne)pomáhajú v našom každodennom živote? Na tieto otázky a ešte mnoho ďalších hľadali odpovede študenti spoločne s kolegyňou Ivicou počas prednášky s názvom Nastavenie mysle.

O svoje skúsenosti sme sa so stredoškolákmi nepodelili len my z Tesca, ale aj ďalší odborníci z významných spoločností ako sú Microsoft, IBM, Soitron, Nestlé, Welcome to the Jungle, dm drogerie markt, Tesco, Pilsner Urquell, Skupina ČEZ, Future Generation Europe, Amrop Jenewein či Junglee.

Zdroj: finreport.sk