Opäť sa nám podarilo rozžiariť detské očká na sviatok svätého Mikuláša

15. decembra 2020

Tak ako každoročne, aj tento rok sme sa rozhodli v rámci našich Tesco obchodných prevádzok vyčariť úsmev na tvárach detí na sviatok svätého Mikuláša. Tento rok bol pre väčšinu z nás oveľa náročnejší a koronakríza nám ovplyvnila bežné životy. Preto sme sa rozhodli aspoň takýmto gestom podporiť detskú radosť a obdarovali sme základné a materské školy po celom Slovensku sladkými dobrotami od Mikuláša.

V rámci narodenín Nadácie Tesco sme poskytli produkty na mikulášske balíčky pre približne 100 detí zo zariadení pre obnovu rodiny z 3 častí Slovenska – západu, stredu a východu. Spolu sme im darovali mikulášsku nádielku v hodnote 400€.

Počas tohto významného sviatku všetkých detí sme nezabudli ani na tie z mesta Turany, ktoré sme obdarovali sladkosťami v sume 150€. Pre deti z bratislavskej mestskej časti Vajnory sme poskytli ovocie a sladkosti v hodnote 80€. Z obce Dolný Lieskov nás oslovil pán starosta s prosbou o ovocie a sladkosti na Mikuláša v obci. Produkty boli poskytnuté z hypermarketu v Považskej Bystrici v sume 90€.

Za naše úsilie sme dostali poďakovanie od Základnej školy Lehnice: ,,Chcela som Vám veľmi pekne poďakovať, že ste vyhoveli nasej žiadosti. Detičky zo ZŠ Lehnice boli veľmi šťastné, pani riaditeľka milo prekvapená a ja nesmierne šťastná, že sa mi niečo podarilo vybaviť. Chcela by som zároveň poďakovať aj pánovi Réšövi, manažérovi prevádzky v Dunajskej Strede, ktorý  bol v dnešnej neľahkej dobe veľmi milý, príjemný a slušný. Či už telefonicky, alebo osobne, keď priniesol deťom ovocie. Ešte raz veľká vďaka v mene ZŠ Lehnice.“

Doborovoľníci z Parlamentu mladých mesta Vrbové si pripravili Mikuláša pre deti z okolia Vrbového. Za tri dni spolu navštívili 86 detí, ktoré návštevu Mikuláša nedočkavo očakávali vo svojich domovoch.

Nezabudli sme však ani na tých, ktorým koronakríza spôsobuje najväčšie ťažkosti. Mikuláš z Tesca zavítal aj do domovov sociálnych služieb, ktoré sa starajú o starších ľudí.  Rovnako zavítal aj do Domova sociálnych služieb Domum v Piešťanoch, kde naopak potešil deti, ktoré sa s Mikulášom, vzhľadom na dodržiavanie hygienických opatrení stretli pred zariadením v menších skupinkách.

Sme hrdí, že sme mohli pomôcť tam, kde to najviac potrebujú, tak nenáročným, zato veľmi milým a potešujúcim gestom, akým je darovanie sladkých odmien počas sviatku svätého Mikuláša.

Zdroj: facebooková stránka Vrbové