10 rokov Nadácie Tesco: 10. prekvapenie

21. decembra 2020

Pri príležitosti 10. výročia Nadácie Tesco sme si pre vás pripravili 10 prekvapení, aby sme narodeniny oslávili s vami, nerozlučnou súčasťou našej nadácie. Ani sme sa nenazdali a sme vo finále našej oslavy, a preto je čas bilancovať, ako to už býva pri okrúhlych narodeninách.

Počas 10 rokov nadácie sme zrealizovali desiatky veľkých projektov, ale aj tisíce malých pomocí. Zorganizovali sme 8 ročníkov Behu pre život. Vedeli ste, že spolu sa obľúbeného behu zúčastnilo až 80 829 bežcov? Spoločne sa im podarilo vyzbierať až neuveriteľných 393 000 eur na pomoc onkologickým pacientom.

Keď už spomíname, pamätáte si ešte na projekt Kolegovia pre dobrú vec? Jeden z mnohých príkladov toho, že našim kolegom záleží na iných. V rámci projektu sme v roku 2015 podporili 48 komunitných projektov. O rok neskôr sme spustili grantový program Vy rozhodujete, my pomáhame. Doteraz sme už rozdelili viac ako milión eur na podporu takmer 1 400 komunitných projektov.

V komunitách pomáha aj potravinová zbierka Tesco, počas jej ôsmich ročníkov sme darovali ľuďom v núdzi 10 mil. porcií jedla. Už päť rokov pomáhame aj darovaním nepredaných potravín z obchodov Tesco. Vďaka podpore nadácie sme už v roku 2019 naplnili náš záväzok že všetky predajne Tesco na Slovensku budú darovať potraviny.

Keď hovoríme o pomoci, nesmieme zabudnúť na Tesco Anjela, unikátny projekt solidarity medzi kolegami v Tescu. Doposiaľ sme pomohli viac ako 600 kolegom, ktorí sa ocitli v ťažkej situácii. Aktuálne do Tesca Anjela prispieva približne 2 000 kolegov, čo je najlepším potvrdením toho, že Tesco má veľké srdce. A dokazujete to deň čo deň, keď robíte nákupy pre seniorov, šijete rúška pre kolegov, pomáhate ako dobrovoľníci vo svojich komunitách, a to aj v roku, ktorý bol pre nás všetkých náročný. V roku poznačenom koronakrízou bola každá malá pomoc ešte dôležitejšia ako kedykoľvek predtým.

Preto vám všetkým zo srdca prajeme pokojné Vianoce a nech je pre vás nový rok, rokom splnených prianí.