Oznam od Matta: Veselé Vianoce.

22. decembra 2020

Milé kolegyne, milí kolegovia,

rád by som vám zaželal veselé Vianoce a pri tejto príležitosti by som vám chcel poďakovať za všetko, čo ste tento rok urobili, aby ste pomohli našim zákazníkom zabezpečiť  všetko potrebné počas tohto náročného obdobia tak, aby sa všetci cítili bezpečne a vítaní, počas práce aj počas nakupovania v Tescu. Som hrdý na to, čo ste dosiahli, a viem, že aj vy.

Tento rok priniesol pre ľudí mnoho výziev, ale zároveň skutočne ukázal všetkým, akú dôležitú úlohu zohrávame v spoločnosti – zabezpečovať pre ľudí potraviny. Všetci neúnavne pracujete na tom, aby ste zákazníkom poskytli to, čo chcú, za dobré ceny a nakupovanie bolo stále bezpečné, jednoduché a komfortné. My tomu hovoríme nákupný zážitok. Zákazníci to nazývajú starostlivosť a zabezpečenie potravín pre ich rodiny.

Tento rok mi bolo zjavnejšie ako kedykoľvek predtým, že ako  biznis máme správne hodnoty, a práve tie nás prevedú, či už dobrým alebo zlým obdobím. Ako maloobchod sa musíme vždy nechať viesť zákazníkmi a musíme si byť istí, že sa o nich nikto nestará lepšie ako my. Podstata nášho biznisu je o ľuďoch – je riadený ľuďmi (nie algoritmami ..!) a je pre ľudí. A keďže je nás veľký počet, zároveň aj zastupujeme komunity, v ktorým pôsobíme, je preto podstatné, aby boli všetci vítaní a aby  sme sa správali k ostatným tak, ako chcú, aby sme sa k nim správali, aby sme všetci navzájom vychádzali a boli ako jeden tím.

V neposlednom rade všetci vieme, vzhľadom na našu skutočne dôležitú úlohu, ktorú máme v potravinovom reťazci a v komunitách, v ktorých žijeme, že veľa maličkostí, ktoré skutočne robíme, majú veľký význam. Nie je lepší čas ako na Vianoce,  kedy to máme šancu vidieť všade – vidieť to na každom obchode, v každom distribučnom centre a v každom tíme z kancelárie. Ľudia, ktorí robia malé a zmysluplné gestá pre zákazníkov, komunity a pre seba navzájom.

Preto mám rád Tesco, a preto som taký hrdý, na všetko, čo ste dosiahli počas týchto Vianoce a počas celého roka. Sme na tom oveľa lepšie, vďaka všetkým zmenám, ktoré sme urobili, aby sme zabezpečili potraviny pre všetkých a prinášali im, spoločne,  každý deň niečo navyše.

Uvedomujem si, že pre mnohých z nás budú tento rok Vianoce nejakým spôsobom iné.  Ale dúfam, že si budete môcť dopriať oddych a užijete si Vianoce v kruhu svojich najbližších.

Obrovská vďaka.  Opatrujte sa.

Matt