Cez online vianočnú potravinovú zbierku darujeme 1 500 balíčkov pomoci

5. januára 2021

Počas vianočnej potravinovej zbierky v obchodoch ste vy, naši kolegovia aj naši zákazníci darovali až 100 ton potravín a drogérie v hodnote 165-tisíc eur. Okrem toho ste mohli až do 24. decembra podporiť tých, ktorí to potrebujú aj cez Tesco Online nákupy. Spoločne ste potešili ľudí v núdzi takmer 1 500 balíčkami pomoci v hodnote až 15-tisíc eur. 

Vianočná potravinová zbierka v obchodoch Tesca úspešne pomohla rodinám a jednotlivcom v ťažkých životných situáciách, aby mali čo najkrajšie vianočné sviatky aj napriek koronakríze. Zákazníci mohli od 19. novembra do 3. decembra 2020 darovať trvanlivé potraviny a drogériu vo všetkých našich 153 obchodoch na Slovensku. Vyzbierať sa v nich podarilo až 100 ton potravín a drogérie v hodnote 165-tisíc eur. Tým sa však naša pomoc rozhodne nekončí, pretože zároveň ešte zvýšime hodnotu darov o 20 %, a tak pred tohtoročnými Vianocami venujeme zapojeným charitatívnym organizáciám navyše 33-tisíc eur.

Zapojiť sa dalo až do 24. 12. 2020 aj pri online nákupe prostredníctvom služby Tesco Online nákupy výberom spomedzi šiestich pripravených balíčkov pomoci v hodnote od 5 do 12 eur. V online zbierke ste ľuďom v núdzi odovzdali skvelých 1 500 balíčkov pomoci v celkovej hodnote takmer 15-tisíc eur. 

Darované potraviny a produkty na osobnú hygienu z balíčkov putujú zapojeným charitatívnym organizáciám: Potravinovej banke Slovenska, Slovenskej katolíckej charite, Evanjelickej diakonii, OZ Vagus a Depaul Slovensko. Tie ich ďalej darujú rodinám aj jednotlivcom, ktorí sa ocitli v náročnej životnej situácii.

Dovoľte mi vyjadriť veľké ďakujem za všetko, čo ste urobili pre strádajúcich. Prosím, vďaku odovzdajte všetkým, ktorí sa na ich obdarovaní podieľali akýmkoľvek spôsobom. Nech vaša dobrota naplní vaše srdcia a duše spokojnosťou,“ napísala nám Zuzana Psotová, vedúca kancelárie prednostu MsÚ v Nitre.