Rozdávali sme radosť aj počas vianočných sviatkov, najmä tam, kde je to najviac potrebné

7. januára 2021

Prinášame vám opäť zhrnutie darcovstiev a pomoci, ktorú sme poskytli za uplynulé týždne. Tentokrát sú to špeciálne vianočné príbehy z našich prevádzok po Slovensku. Aj keď už je vianočné obdobie za nami, radi by sme vám ho trošku pripomenuli aspoň prostredníctvom milých príbehov, ktoré potešia nejedného čitateľa.

 

PHBL POMÁHA

Boli sme oslovení Petržalskou hokejovou ligou, ktorá pôsobí ako občianske združenie a pravidelne organizuje hokejovú ligu v Petržalke pre viac ako 130 amatérskych športovcov v takmer každom veku. Vzhľadom na prerušenie sezóny kvôli pretrvávajúcej pandémií dostali skvelý nápad na pomoc ľuďom v núdzi v ich komunite. Spustili preto vianočnú zbierku s názvom ,,PHBL POMÁHA“. Pomoc má smerovať pre krízové centrum pre mamičky s deťmi v Petržalke.

Entuziazmus a chuť pomáhať zo strany PHBL nás oslovila natoľko, že sme sa rozhodli ich v tejto myšlienke podporiť a darovali sme im trvanlivé potraviny a hygienické potreby v hodnote 150€. Pomoc bola zrealizovaná z hypermarketu v Petržalke.

 

Vianočná akadémia v Hertníku

Občianske združenie MLÁDEŽ 21. storočia Bardejov sa venuje voľnočasovým aktivitám pre deti a mládež. Každé 2 roky, už po 6. krát pripravujú spolu v čase vianočných sviatkov Vianočnú akadémiu pre kamarátov z Integračného zariadenia KOR-GYM, n.o. v Hertníku. S IZ KOR-GYM spolupracujú už dlhodobo a pravidelne venujú klientom tohto zariadenia svoj čas či už počas výročia zariadenia, osláv dňa detí alebo sv. Mikuláša. Pred Vianocami pripravujú pre klientov zariadenia Vianočnú akadémiu, ktorú sme sa rozhodli podporiť aj my v Tescu. Chceli sme spríjemniť vianočné chvíle klientom tohto zariadenia.

Organizátormi Vianočnej akadémie sme boli požiadaní o sponzoring v podobe vianočných balíčkov, ktoré budú účastníkom doručené za prísnych hygienických opatrení. Klienti integračného zariadenia sami spísali zoznam vecí, ktoré by ich najviac potešili a ktoré im chýbajú. My sme z daného zoznamu poskytli to, čím naše prevádzky disponujú. Darovali sme hygienické potreby a to konkrétne 43 kusov sprchových gélov.

,,V mnohých prípadoch boli vymenované zážitky, momenty, sny a keď sme ich požiadali, aby napísali aj niečo vecné, zoznam ich darčekov nám vyrazil dych. To, čo je pre mnohých z nás samozrejmosťou, to je pre niektorých ľudí vianočným darčekom a neskutočnou radosťou“, dodal kolektív občianskeho združenia Mládež 21. storočia.

Fotografie z darovania: