Rozhovor s kolegom Jánom: Moja práca ma baví, v Tescu je každý deň niečím výnimočný

25. januára 2021

Čoraz viac mladých ľudí má záujem o budovanie manažérskej kariéry v maloobchode. Potvrdzuje to rastúci záujem mladých Slovákov o špeciálne vzdelávacie programy v našej spoločnosti. Každoročne v septembri otvárame vzdelávacie programy pre budúcich manažérov v retaile, na distribučnom centre alebo na centrálnej kancelárii nielen na Slovensku, ale aj v ďalších krajinách strednej Európy, kde pôsobíme. Aktuálne je v programoch zapojených vyše 50 mladých talentov. Jedným z nich je aj Ján Barto, účastník programu Mladý líder – supermarket.

Ako ste sa dozvedeli o absolventskom programe?

Na pracovnom portáli profesia.sk, kde ma veľmi zaujala táto ponuka.

Prečo ste sa rozhodli prihlásiť do programu?

Bolo to niečo, čo ma na prvý pohľad zaujalo. Vždy som chcel zastávať manažérsku pozíciu a práve tento program mi ponúkol tú možnosť. Stať sa manažérom a v krátkej dobe, to bola výzva a musel som to vyskúšať. A podarilo sa.

Prekvapilo vás niečo, keď ste nastúpili do Tesca? Ak áno, čo to bolo?

Mňa v podstate prekvapilo všetko, keďže som v tomto odvetví predtým nepracoval, bol som milo prekvapený. Či už z prvých dní na centrále z veľmi profesionálneho, ale hlavne priateľského prístupu, ako aj na pobočke. Mám dojem, že sa ľudia v Tescu snažia vytvárať veľmi príjemnú pracovnú atmosféru, a to si cením. Baví ma moja práca a dúfam, že v tomto duchu bude pokračovať aj moja kariéra v Tescu.

Čo vás na práci, ktorú robíte v Tescu najviac baví?

Asi všetko. Vyhovuje mi, že je každý deň iný a neustále sa niečo mení. Som človek, ktorý nemá rád stereotyp, takže som veľmi rád, že som sa dostal práve tu, kde je každý deň niečím výnimočný.

Aké nové zručnosti ste nadobudli a čo nové ste sa zatiaľ naučili?

Síce som len na začiatku tohto programu, ale už som si prešiel a osvojil rutiny POP, CKZ a nákupcu. V skratke to znamená, že som sa naučil prácu na pokladni, pravidlá vykladania a skladovania tovaru, kontrolu záruk, inventúr, dôležitosť týchto procesov a samozrejme mnoho iného.

Čo očakávate, že vám prinesie program na jeho konci?

Očakávam, že mi naštartuje moju kariéru v Tescu. Dúfam, že nastúpim ako manažér svojej pobočky a budem zbierať manažérske skúsenosti a zručnosti. A potom, kto vie? Keď som sa rozprával s kolegami, čo tu pracujú už pár rokov, tak som si všimol, že poprechádzali rôznymi pozíciami. Začínali na pobočkách a niektorí sa vypracovali až na centrálu. Hlavne však dúfam, že sa budem môcť neustále zdokonaľovať a stanem sa naozaj dobrým manažérom.

V čom má podľa vás Tesco náskok pred konkurenciu?

V starostlivosti o zákazníka, ako sú výhody CC, vlastná mobilná sieť, ale aj celkový prístup zamestnancov, ktorí sú vždy vysoko profesionálni.

Čo sa vám na Tescu najviac páči?

Starostlivosť o svojich zamestnancov a neustála snaha o každodenné zlepšovanie.

V čom by sa malo podľa vás Tesco zlepšiť?

Ťažko mi je odpovedať na túto otázku, pretože som tu krátko, ale keď mi niečo napadne, určite svoj návrh na zlepšenie prednesiem.

Existuje niečo, čo by ste vedeli smerom k zlepšeniu Tesca ovplyvniť aj vy vašou prácou?

Byť dobrým manažérom a udržiavať príjemnú atmosféru na pracovisku, pretože aj toto je jedna z vecí, ktorú si zákazník všimne a má naňho vplyv.

Kde sa profesne vidíte o10 rokov?

Rád by som pracoval pre Tesco aj o 10 rokov, minimálne ako manažér prevádzky.

Viete si predstaviť, že by ste o 10 rokov stále pracovali pre Tesco?

Určite áno.

Odporúčali by ste svojim známym – kamarátom, rodine, bývalým spolužiakom – zúčastniť sa Tesco absolventského programu?

Samozrejme. Je to dobrá skúsenosť a pre toho, kto chce byť manažér aj skvelá príležitosť sa v mladom veku dostať na takúto pozíciu.

Odporúčali by ste svojim známym pracovať pre Tesco? Ak áno, prečo?

Áno. Ako som už spomínal, Tesco je firma, kde sa niečo neustále mení, vyvíja a tým pádom vznikajú aj nové pracovné príležitosti. Ak je človek šikovný, môže to dotiahnuť naozaj ďaleko. Tesco si takýchto ľudí cení a snaží sa ich kariérne posúvať vpred.