Aj vďaka vám patríme medzi Najzamestnávateľov Slovenska

29. januára 2021

Milé kolegyne, milí kolegovia,

s radosťou vám oznamujeme, že Tesco patrí medzi najlepších zamestnávateľov na Slovensku za rok 2020. Včera sa uskutočnilo online odovzdávanie cien ankety Najzamestnávateľ a Tesco získalo skvelé 3. miesto v kategórii „Obchod a služby“.

Chceme vám poďakovať za každý jeden hlas, ktorý sme od vás dostali, ale hlavne za vašu skvelú prácu v roku 2020. Vďaka vašej neúnavnej práci sme dokázali prinášať potraviny domácnostiam na celom Slovensku. A nielen to. Ukázali sme, že aj v tomto mimoriadnom období žijeme hodnotami Tesco a každý deň prinášame niečo navyše zákazníkom či komunitám, v ktorých pôsobíme. Toto ocenenie patrí každému jednému z vás, pretože spoločne tvoríme skvelý Tesco tím.

Náš skvelý úspech však pre nás znamená aj záväzok ďalej sa starať o našich kolegov najlepšie ako vieme, a to nielen férovou mzdou či širokou škálou benefitov, ale najmä budovaním otvorenej a priateľskej kultúry. Chceme, aby sa každý cítil vítaný a rešpektovaný. Záleží nám na tom, aby každý z vás mohol byť sám sebou a mohol naplno rozvíjať svoj potenciál. Vážime si jedinečnosť každého kolegu, a preto podporujeme rozmanitosť a inkluzívny prístup.

Najzamestnávateľ je prestížna anketa, ktorej 9. ročník vyhlásila spoločnosť Profesia prevádzkujúca kariérny web pod rovnakým názvom. Anketa prináša pohľad uchádzačov i zamestnancov na Slovensku na to, ako vnímajú firmy pôsobiace na Slovensku, a to vrátane ich benefitov či celkového imidžu. V každej z 10 kategórií súťažia nominované spoločností a o víťazoch rozhoduje široká verejnosť. V kategórii „Obchod a služby“ boli tento rok nominované nielen obchodné reťazce, ale aj ďalšie retailové firmy zamerané napríklad na predaj nábytku, oblečenia, obuvi, športových potrieb či IT techniky. Celkovo bolo do deviateho ročníka ankety nominovaných 237 spoločností. Tento ročník bol rekordný z pohľadu počtu odovzdaných platných hlasov, ktorý dosiahol až  78-tisíc. V kategórii „Obchod a služby“, v ktorej sme sa zaradili medzi víťazov, hlasujúci odovzdali 13-tisíc hlasov, čím sa naša kategória stala najatraktívnejšou.

Ďakujeme,

Váš Komunikačný a People tím