Prevádzky Tesco podporili občianske združenia, nemocnice aj občanov v karanténe

15. februára 2021

Svetielko nádeje, o.z.

Občianske združenie Svetielko nádeje vzniklo na pomoc deťom a mladým ľuďom s onkologickým ochorením alebo iným životom obmedzujúcim ochorením. Ich snahu si veľmi vážime a obdivujeme každodennú pomoc pre tých, ktorí to potrebujú najviac. So Svetielkom nádeje spolupracujeme na pravidelnej báze, tento krát sme im poskytli pomoc z prevádzky Expres Strieborné námestie v Banskej Bystrici. Pomoc bola odovzdaná v podobe vitamínov pre malých bojovníkov.

Zdroj: Facebookový účet Svetielko nádeje

 

Bábkové divadlo na Rázcestí

Na rozvoze ovocia do nemocníc v spolupráci s Banskobystrickým samosprávnym krajom sa podieľa práve Bábkové divadlo na Rázcestí. V čase, keď neorganizujú divadelné predstavenia sa rozhodli pomôcť rozvozom vitamínov do 11 nemocníc v kraji, ktoré pravidelne podporujeme dávkou ovocia, zeleniny a pitným režimom.

Začali už v pondelok 18.1.2021 prostredníctvom prevádzok Hypermarket Lučenec, Hypermarket Brezno, Hypermarket Žiar nad Hronom a Hypermarketu Rimavská Sobota. Všetkým, ktorí sa do pomoci nemocníc zapojili ďakujeme.

Zdroj: Facebookový účet Bábkového divadla na Rázcestí

 

Projekt Fórum, o.z.

Podpora prostredníctvom občianskeho združenie Projekt Fórum bola smerovaná pre rómskych občanov, ktorí sa ocitali kvôli Koronavírusu v karanténe a v hmotnej núdzi. Podpora bola realizovaná cez Hypermarket Malacky, ktorému ďakujeme za rýchlu a pohotovú reakciu.

,,Popoludní nás už v Tescu v Malackách čakala dodávka potravín, akými boli múka, cestoviny, ryža, olej, strukoviny a kartóny mlieka. Bolo to skvelé, podvečer sme už mohli pomoc rozdistribuovať, rozdali sme ju rodinám, ktoré sú v karanténe a zároveň v hmotnej núdzi. Ľudia boli veľmi vďační. Situácia v osade sa momentálne bohužiaľ len zhoršuje, chorých je stále viac. Pribúda aj ľudí, ktorí prišli o možnosti príležitostného zárobku, ktorý predtým býval, ako tak možný. Veľká vďaka spoločnosti Tesco!“ uviedla Marta Šimečková z Projekt Fórum.

 

 

Fakultná nemocnica J. A. Reimana Prešov

Pomoc pre nemocnicu bola poskytnutá v rámci podpory pre zdravotníkov a zdravotnícke zariadenia z hypermarketu Prešov. Z nemocnice sme obdržali ďakovný list, ktorí patrí všetkým, ktorí sa, čo i len málom zapojili k pomoci pre zdravotníkov.