Darujeme 50 ton potravín ľuďom v núdzi

17. februára 2021

Počet ľudí, ktorí sa ocitli v dôsledku pandémie v núdzi narastá a aktuálne jedným z mála efektívnych a dostupných prostriedkov pomoci je Potravinová banka Slovenska. V Tescu si uvedomujeme, že ekonomické dôsledky pandémie budú ohrozovať stále väčšiu skupinu obyvateľstva. Nad rámec našich pravidelných aktivít sme sa rozhodli prispieť potravinovým darom, konkrétne viac ako 50 tonami potravín pre Potravinovú banku Slovenska a jej lokálne charity, čo sme oznámili na našom stretnutí s prezidentkou Slovenskej republiky aj predstaviteľmi ďalších obchodných reťazcov. Pani prezidentka počas tlačovej besedy ocenila skvelú prácu našich kolegov, ktorí ktorí v prvej línii poskytujú jedlo ľuďom na celom Slovensku.

V minulom roku sme na pomoc ľuďom v núdzi odovzdali doposiaľ najväčší jednorazový potravinový dar v hodnote 172-tisíc eur, zorganizovali dve potravinové zbierky a darovali viac ako milión eur na podporu lokálnych projektov. Aj v tomto roku budeme pokračovať v našich aktivitách zameraných na pomoc tým najzraniteľnejším, ktorými sú napríklad každodenné darovanie nepredaných potravín zo všetkých našich obchodov, produktová podpora pre najzraniteľnejších či organizovanie najväčšej potravinovej zbierky na Slovensku. Momentálne už pracujeme na tom, aby sme prvé balíky potravín z našej aktuálnej podpory dokázali odovzdať v najbližších dňoch. Okrem toho budeme aj naďalej intenzívne komunikovať s Potravinovou bankou Slovenska, aby sme dokázali promptne zareagovať na jej potreby s cieľom ešte viac zefektívniť pomoc ľuďom v núdzi.

Pozrite si tlačovú besedu prezidentky Slovenskej republiky, kde ocenila prácu našich kolegov, ktorí v prvej línii prinášajú jedlo ľuďom na celom Slovensku: