Zapojte sa do Ponožkovej výzvy, ktorá oslavuje ľudskú jedinečnosť

17. marca 2021

Dňa 21. marca si každoročne pripomíname Svetový deň Downovho syndrómu, kedy nosením dvoch rozdielnych ponožiek prejavujeme solidaritu a podporu ľuďom s touto genetickou odchýlkou. V tento deň bude prebiehať aj Ponožková výzva, do ktorej sa môžete zapojiť aj vy prostredníctvom svojich sociálnych sietí.

V spoločnosti stále pretrváva problém s prirodzeným začlenením ľudí s Downovým syndrómom do komunity. Snahou ponožkovej výzvy je prelomiť ľady, aby ľudia prestali mať voči týmto ľuďom predsudky a prijali ich medzi seba.

Ako sa môžete zapojiť?

Je to naozaj jednoduché – stačí si v nedeľu 21. marca obuť doma či v práci 2 rozdielne ponožky. Budeme radi, ak sa zapojíte do výzvy a pošlete nám fotografie na mojetesco@tesco.com, ktoré zazdieľate tiež na svojich sociálnych sieťach s hashtagom #PonozkovaVyzva. Hlavným zmyslom tejto aktivity je prispieť k zvýšeniu povedomia o Downovom syndróme a ľuďoch, ktorí sa s touto genetickou odchýlkou narodili.

Spojme sa a oslávme spolu ľudskú jedinečnosť. 

Výzvu organizuje Spoločnosť Downovho syndrómu na Slovensku v spolupráci so spoločnosťou Dedoles. Viac informácií je k dispozícii tu.