Vedeli ste, že 20. marec je Medzinárodným dňom šťastia?

20. marca 2021

Aj napriek aktuálnej pandemickej situácii by sme nemali prestať myslieť na to, čo nám robí radosť.

ŠŤASTIE – keby ste sa kohokoľvek opýtali, čo je pre neho/ňu v živote dôležité, najčastejšie by ste dostali odpoveď…. Chcem byť šťastný/á… Ale čo to znamená byť šťastný/á? Každý si pod pojmom šťastie predstavuje niečo iné. Pre niekoho to môže znamenať úspech v práci, pre iného je šťastím veľká rodina, pre ďalšieho aktívny život naplnený športom, cestovaním a atď..

Poďme sa spoločne pozrieť na to, čo môžete urobiť VY SAMI, aby ste svoje šťastie našli..

Zastavte sa a zamyslite sa nad tým, či naozaj robíte to, čo je pre vás dôležité, ako trávite svoj čas, akých ľudí máte okolo seba, alebo kto by vám mohlo pomôcť k tomu, aby ste boli naozaj spokojní.

Neoddeliteľnou súčasťou cesty za šťastím je SEBAPOZNANIE. Uvedomenie si seba samého a možno aj zmenu uhla pohľadu na seba, nazývame „SEBALÁSKOU“.

sebapoznaniu vám môžu pomôcť ľudia okolo vás – požiadajte 10 ľudí (môžu to byť priatelia, rodina, kolegovia), aby vám dali spätnú väzbu o tom, čo u vás vnímajú ako pozitívne a čo ako negatívne oblasti. Už aj to, koľko odpovedí sa vám vráti, je istý spôsob reflexie. Zároveň môžete využiť aj nástroje, ktoré máme k dispozícii v Tescu a to JDI, 360° spätná väzba, diagnostika MBTI alebo HPT:

Sebaláska je krásno slovo. Mnohí z vás si povedia – „to je predsa jasné, ja sa mám rád“ Ale kedy ste sa naposledy za niečo pochválili? Boli na seba pyšní? A hrdo to povedali nahlas? Skúste nájsť každý deň iba pár maličkostí, za ktoré by ste sa ocenili. Môžu to byť drobnosti alebo tie najjednoduchšie veci, ktoré môžete pre seba urobiť každý deň.  Pre inšpiráciu vám prinášame kalendár plný nápadov a aktivít.

Aj v Tescu nájdete niekoľko možností, ako zvyšovať svoje vedomie a rozvíjať sa v rôznych oblastiach. Príďte sa pozrieť na WORKSHOPY, kde vás naši skúsení tréneri prevedú napríklad umením MINDFULNESS alebo tým, ako pracovať so svojimi emóciami pri tréningu EMOČNEJ AGILITY. Termíny nájdete v tescoludia.

Nesmieme zabudnúť aj na aktivity ako je FESTIVAL ROZVOJA A DIVERZITY a WELLBEING program, pri ktorých pre vás pripravujeme množstvo rôznych webinárov so zaujímavými hosťami.

Sebapoznanie, zvyšovanie vedomia a rozvoj sú cestou, ktorá vám môže pomôcť k väčšej spokojnosti, a teda ku šťastiu. Táto cesta je pre každého z nás iná, pretože každý z nás má iné skúsenosti, zázemie, záujmy, silné stránky a hodnoty. A preto sú rozvojové potreby a riešenia vzdelávania pre každého z nás jedinečné. V Tescu môžete využiť celú škálu možností.

Podeľte sa s nami v komentároch, akú aktivitu plánujete na Medzinárodný deň šťastia?