Vaše príbehy z darovania z okolia Bratislavy a Martina

26. marca 2021

Sociálna výdajňa v Bratislave

Príbeh sociálnej výdajne v Tržnici na Trnavskom mýte je tu s nami už 9 rokov. Výdajňu navštívi denne 30 stálych klientov v hmotnej núdzi či v zlej sociálnej situácií. Zamestnancov výdajne tvoria, len 2 osoby, ktoré pravidelne pripravujú základné balíčky pomoci pre odberateľov v podobe ovocia, zeleniny, chleba, mäsa či drogérie. Do výdajne sú darované produkty s končiacou sa záručnou dobou. Medzi najväčších dodávateľov týchto potravín je náš reťazec Tesco s jeho maloobchodnými prevádzkami v okolí.

Týmto ďakujeme kolegom, ktorí sú súčasťou tohto projektu a pripravujú potraviny na odovzdanie.

Zdroj: www.bratislavskenoviny.sk

 

Občianske združenie Montessori pre deti

Hypermarket Martin daroval v rámci drobného darcovstva 4 knižky pre deti z tohto združenia. Dar bol odovzdaný pred Základnou školou J. V. Dolinského v Martine. Ďakujeme kolegom z hypermarketu Martin, že sa rozhodli pomôcť deťom zvýšiť ich čitateľskú gramotnosť prostredníctvom tohto darcovstva.

 

Odberové miesto Petržalka

Dobrovoľníkov pracujúcim na odberovom mieste Covid_19 v Bratislave v časti Petržalka poskytla prevádzka Expres na Námestí Hraničiarov potravinové produkty spolu s drogériou a čistiacimi prostriedkami prostredníctvom darcovstva v hodnote 180€. Na odberovom mieste spolu pracuje približne 16 ľudí. Podarilo sa nám spríjemniť im chvíle a denné 14 hodinové zmeny na nohách aspoň maličkosťami z prevádzky.

Ďakujeme kolegom z prevádzky Expres na Námestí Hraničiarov za promptnú reakciu na žiadosť a odovzdanie potravinových produktov v tak krátkom čase.