Čokoláda s láskou k dažďovým pralesom

29. marca 2021

Ako si najjednoduchšie dopriať chvíľu pohody a pozdvihnúť svoju náladu? Pre mnohých ľudí na svete na to stačí niekoľko gramov obľúbenej čokolády.

A kým kedysi si ju ľudia dopriavali najmä v podobe nápoja, v ostatných desaťročiach sú najviac obľúbené tabuľky a tyčinky. Všetci sú zvyknutí na horkú, mliečnu či bielu čokoládu, ktoré ponúkajú takmer všetci výrobcovia. Napriek tomu však existuje množstvo ďalších príchutí, ktoré sa u jednotlivých výrobcov odlišujú.

Osvedčenou klasikou je čokoláda s kúskami lieskových orieškov, ale tiež s príchuťou rôzneho ovocia, karamelu či iných cukroviniek, ako sú napríklad gumové medvedíky. Ak si však chcete v týchto časoch pozdvihnúť náladu niečím skutočne kvalitným a jedinečným, vyskúšajte nové čokolády prémiového radu Tesco Finest. Zo šiestich nových príchutí si vyberú všetci milovníci čokolády aj sladkého všeobecne. A dokonca aj fanúšikovia slaných chutí neobídu naprázdno.

Tesco Finest Horká čokoláda s pomarančovou príchuťou a krájanými mandľami vám vďaka jemne kyslým citrusovým tónom prinesie aj v týchto chladných dňoch šťavnatú chuť leta. Vôňa a chuť pomaranča si spolu s čokoládou skvele rozumejú a vyvolajú vo vás hrejivý a pokojný pocit. Mandle sa postarajú o to správne chrupnutie pri každom zahryznutí a zároveň vám do tela dopravia bohaté zásoby minerálov a zdraviu prospešných tukov.

 

 

Ak máte radi čokoládu s ovocnou príchuťou, tak vás okrem pomarančovej čokolády určite zaujme tiež Tesco Finest Horká čokoláda s krájanými mandľami a cukrovými kúskami s čučoriedkovou príchuťou. Cukrové kúsky umocnia sladkú chuť aj napriek horkosti čokolády. Čučoriedky čokoláde zároveň dodajú jemne kyslú chuť lesného ovocia.

 

 

 

Ak však podľa vašej mienky do čokolády nepatrí ovocie, vyskúšajte Tesco Finest Mliečnu čokoládu s mandľovým nugátom so slaným karamelom. Prepojenie mandľového nugátu so slaným karamelom prináša jedinečný chuťový zážitok, ktorý osloví najmä milovníkov nezvyčajných chutí. Skvele sa hodí tiež ako darček, ak chcete vybrať čokoládu, ktorá zaujme a obdarovaný na ňu hneď nezabudne.

 

 

 

Iste ste si už v obchodoch všimli čokoládu s príchuťou morskej soli. Ani táto príchuť medzi novinkami od Tesco nemohla chýbať. A keď sa pri predstave tejto príchuti niekomu môže kriviť úsmev, pravdou je, že si získala svojich skalných fanúšikov. Tesco Finest Horká čokoláda s jedlou morskou soľou vám prinesie jedinečný zážitok, ktorý rozochveje všetky chuťové poháriky vo vašich ústach.

 

 

 

O poznanie tradičnejšia je príchuť Tesco Finest mliečnej čokolády s nasekanými pistáciami. Rovnako ako pri iných orieškoch v čokoláde, aj v tomto prípade si okrem sladkej chuti čokolády doprajete aj zdravotné prínosy orieškov.

 

 

 

 

V prípade pistácií najmä zdravé trávenie a kvalitnú porciu bielkovín. A ak nie sú pistácie práve vašimi favoritmi, môžete vyskúšať Tesco Finest horkú čokoládu s hrozienkami, lieskovými orieškami a mandľami. Vďaka dvojitej dávke orieškov je táto čokoláda ešte chrumkavejšia, ale vďaka hrozienkam tiež plná šťavnatej chuti.

Všetky tieto čokolády nesú na svojom obale označenie Rainforest Alliance. Pri produktoch s týmto označením žaby si môžete byť istí, že kupujete produkt, ktorý si zakladá na férovom a pozitívnom prístupe nielen k prírode, ale aj k ľuďom, ktorí sa na produkcii podieľajú. Produkty s touto certifikáciou boli vyrobené metódami, ktoré podporujú sociálne, ekonomické a environmentálne piliere udržateľnosti. Rainforest Alliance preto zaručuje, že si kupujete produkty, ktoré prispievajú k lepšej budúcnosti nielen farmárov, ale aj prírody.