Kolegyne medzi nami: Mirku vedia kolegovia stále prekvapiť

6. apríla 2021

Aké boli tvoje začiatky v Tescu?

Možno to bude znieť neuveriteľne, ale moje začiatky v Tescu sa spájajú s vysokou školou a prácou doplňovačky pre dodávateľskú spoločnosť Henkel v prvom hypermarkete Tesco na Slovensku, v Nitre. Bola to naozaj skvelá „brigáda“, ktorá trvala skoro 3 roky. Spojila ma s Tescom natrvalo. Dodnes ešte niektoré moje kolegynky v Tesco Nitra pracujú.  Každý rok si práve tento Hypermarket vyberám počas Helping Hands, keď ako Head office kolega vypomáham na predajnej ploche počas Vianoc a Veľkej noci.

Akú pozíciu momentálne zastávaš? Ako dlho pracuješ v Tescu?

Pracujem ako Head of Country People manažér pre Slovensko. Minulý rok som oslávila 20 rokov v našej spoločnosti.

Aké je to pracovať pre spoločnosť, v ktorej sú zamestnanci/kolegovia na prvom mieste?

Úprimne ……..som veľmi šťastná, že ma osud zaviedol do tejto spoločnosti. Je cítiť, že Tesco má v svojich hodnotách na prvom mieste ľudí . Nie je to však iba fráza. Je to vidieť predovšetkým práve  v týchto časoch, keď nám všetkým komplikuje život Corona . Tesco pristúpilo veľmi zodpovedne ku všetkým nariadeniam, upriamilo pozornosť na zraniteľných kolegov a poskytlo im platené voľno. Zaviedlo množstvo krokov, ktoré ochránia našich kolegov hlavne na predajnej ploche a v distribučných skladoch. Čo je ešte dôležitejšie, že hlavne naši kolegovia svojou prácou robia Tesco skvelou spoločnosťou. Množstvo šikovných dobrých ľudí…………… každý deň sa o to presviedčam.

Aké je to pre teba byť na pozícií, kde prispievaš k tomu, aby si pomohla kolegom dosiahnuť vyvýšenosť medzi pracovným a súkromným životom?

Je to v prvom rade veľká zodpovednosť, ktorú cítim. Ak má byť Tesco úspešné pre zákazníka, musí to byť cítiť na predajnej ploche. Unavený a frustrovaný kolega nikdy nepodá dobrý servis.

Máme viac ako 8000 kolegov naprieč všetkými regiónmi na Slovensku. Pracujú u nás prevažne ženy, matky, ktoré potrebujú stabilitu vo všetkom. Preto sa snažíme prinášať benefity tak, aby našli v Tesco svoju druhú rodinu a dobrého zamestnávateľa. Taktiež máme viac ako 600 kolegov s ťažkým zdravotným postihnutím, viac ako 1300 kolegov nad 55 rokov ako aj veľkú „ partičku“ mladých, ktorí u nás pracujú na dohody ako aj na hlavný pracovný pomer.

Snažíme sa nezabudnúť na nikoho, benefity sú nastavené  tak, aby každý našiel to čo hľadá. V programe „Buď fit“ sme sa minulý rok zamerali na vitamíny pre kolegov, čerstvé ovocie v kuchynkách, ktorého sme zjedli úctyhodných 23 000 kg. O duševné zdravie sa stará „ Dobrá linka pomoci“ ktorá je v týchto ťažkých časoch o to viac dôležitá. Aj tie najťažšie osudy kolegov so žiadosťou o pomoc sa snažíme vyriešiť. Ešte sa  nikdy nestalo, že by sme nenašli cestu ako zabezpečiť psychologickú , finančnú alebo právnu pomoc pre každého kto to potrebuje.

Naši Tesco hrdinovia si to zaslúžia ! Iba vďaka nim sa nám na Slovensku tak darí.

Ktorá časť tvojej práce ťa najviac napĺňa, kedy sa cítiš najviac spokojná?

Tí , ktorí ma poznajú vedia, že tie pomyselné plamienky v očiach mám vždy, keď mám možnosť pomáhať kolegom v núdzi. Je to viac ako akákoľvek odmena pre mňa. Som presvedčená, že aj malá pomoc môže mať veľký význam, o čom svedčí náš projekt Tesco Anjel. Práve on ma presvedčil, že keď je človek vytrvalý, nevzdáva sa, tak dosiahne veľké veci. Svedčia o tom fakty a čísla ale aj dobrý pocit pri srdci. Tesco anjel pomáha od roku 2013, pomohol už viac ako 2 000 kolegom a rozdelil čiastku vo výške 311 250€. A túto skvelú pomoc pre kolegov v núdzi prevzalo od nás aj Tesco v Čechách a Maďarsku.

Je niečo, čo ťa vie v Tescu stále prekvapiť?

Jasne Vždy ma vedia prekvapiť naši kolegovia. Naposledy tomu tak bolo pred rokom, keď sme oslovili všetkých kolegov nad 65 rokov s plateným voľnom. Ostať doma s plnou mzdou je predsa dobrá voľba. Mnoho z nich však o tom nechcelo ani počuť. Vraj si nevedia predstaviť, že ostanú doma len tak.  Jeden kolega nás prosil aby sme mu to nerobili, vraj to doma so svojou polovičkou nevydrží

Prezraď nám niečo o sebe, nejakú zaujímavosť zo svojho súkromia, ktorú o tebe nevieme?

Môj osobný život je iný ako ten, ktorý žijem v práci. Doma ma čakajú okrem dvoch šikovných detí a manžela aj dve krásne Anglonubijske kozičky . Volajú sa Anna a Elza a sú rozkošné. V týchto dňoch sa naučili pásť aj mimo ohrady, tak ich so synom Jakubkom pasieme na záhrade za domom. Je to skvelý relax. Som za to nesmierne vďačná. Ďakujem však hlavne môjmu manželovi, že mi pomáha so všetkým tak, aby som mohla skĺbiť svoj rodinný život s tým pracovným.