Trojnásobný Úspech pre Tesco: Najzodpovednejšia veľká firma podľa odborníkov!

9. septembra 2021

Som nesmierne hrdý, že s Vami môžem zdieľať skvelú novinku – za naše aktivity v roku 2020 nám odborná nezávislá komisia udelila prestížne ocenenie Via Bona a to hneď v dvoch kategóriách:

  • ocenenie Via Bona Slovakia v hlavnej kategórii Zodpovedná veľká firma za dlhodobú stratégiu udržateľnosti, flexibilnú reakciu na pandémiu smerom ku komunite a kolegom, a za boj proti plytvaniu potravinami
  • ocenenie v kategórii Výnimočný zamestnávateľ za komplexnú podporu inklúzie a diverzity, ako aj presadzovanie rodovej rovnosti a rovnosti príležitostí.

Zároveň sme sa stali aj víťazmi v online hlasovaní o Cenu verejnosti, ktoré bolo vyhlásené denníkom SME a mohla sa do neho zapojiť aj  široká verejnosť.

Je to uznanie našej dlhoročnej práce s cieľom priniesť pozitívnu zmenu všade tam, kde pôsobíme. V Tescu sa už 25 rokov staráme o zákazníkov, kolegov a  komunity a pomáhame tam, kde je to najviac potrebné. Veľmi na teší, že naše úsilie ocenili aj odborníci na Slovensku. Tieto ocenenia patria predovšetkým vám, našim kolegom a kolegyniam.

Som mimoriadne pyšný, na to, čo sme minulý rok, počas náročnej pandemickej situácie dosiahli. Napriek obrovskej vyťaženosti a náporu na našich kolegov sme našim zákazníkom a komunitám dokázali ponúknuť viac ako kedykoľvek predtým. Zároveň som nesmierne hrdý na úsilie každého jedného kolegu a kolegyne v Tescu a ďakujem zaň – v čase pandémie sme sa ešte viac zomkli, pracovali ako jeden tím, aby sme zákazníkom naďalej prinášali ich obľúbené potraviny a podávali pomocnú ruku najzraniteľnejším.

Nepochybne nás čakajú veľké výzvy aj naďalej – spoločenská zodpovednosť a trvalá udržateľnosť v Tescu nemajú nikdy prestávku a som presvedčený, že sa nám podarí každým rokom dosahovať aj naďalej výsledky, ktorými podporíme širšiu pozitívnu zmenu v spoločnosti, pre ľudí aj pre planétu. Aj naďalej budeme tvrdo pracovať a veríme, že firiem, ktoré podnikajú zodpovedne, bude na Slovensku stále pribúdať.

Na záver vám odporúčam pozrieť si krátky dokument o udeľovaní cien Via Bona Slovakia za zodpovedné podnikanie a firemnú filantropiu. Dozviete sa v ňom viac o našich nomináciách, ale aj inšpiratívnych príbehov ďalších slovenských firiem.

Ďakujem,

Martin Kuruc