Duálne vzdelávanie v Tescu

20. septembra 2021

Počas septembra sme na našich prevádzkach privítali našich duálnych žiakov. Celkovo k nám nastúpilo 36 študentov, ktorý si vybrali študijný odbor Obchodný pracovník. Za každým študentom je zaujímavý príbeh prečo si vybral strednú odbornú školu a nás ako svojho budúceho zamestnávateľa.

Napríklad Rudolf z Prešova je chlapec z marginalizovaného prostredia, ktorý sa aj napriek zložitej životnej situácii snaží svojimi študijnými výsledkami zabojovať o lepšiu budúcnosť. Spolu s organizáciou Človek v ohrození mu pomáhame zvládať školu a zapadnúť do nášho tímu.

Alexandra je prváčka zo Žiliny, ktorá si zvolila odbor Obchodný pracovník z jednoduchého dôvodu a to, že aj jej mama pracuje v obchode a táto profesia ju zaujíma a tiež sa jej chce venovať.

Na svoje budúce povolenie sa u nás pripravujú aj Barbora a Simona, ktoré sa vo voľnom čase venujú zaujímavému hobby a tým je dobrovoľné hasičstvo. V rámci duálneho vzdelávania praxujú už tretí rok na našej prevádzke v Trenčíne. Zapadli do nášho kolektívu a sú pre nás prínosom.

Všetkým držíme palce a tešíme sa na ich úspešné pôsobenie v našej spoločnosti.