Gratulujeme zúčastneným kolegom na Medzinárodnom maratóne mieru

6. októbra 2021

V našom tíme máme čím ďalej tým viac športových nadšencov. V nedeľu 3. októbra sa v Košiciach konal Medzinárodný maratón mieru. Náš kolega Peter spolu s kolegyňou Julkou sa úspešne zúčastnili na maratóne, kde absolvovali svoju 20 kilometrovú trať.

Peter, ktorý pracuje na pozícii asistenta predaja na prevádzke v Prešove sa behu venuje už od roku 1998. Od tohto roka pravidelne trénuje, a už v roku 2000 úspešne prvýkrát odštartoval na Medzinárodnom maratóne mieru v Košiciach. Peter počas svojej bežeckej kariéry odbehol maratóny aj v krajinách ako je Poľsko a Rakúsko. Na Slovensku sa môže pýšiť zúčastnením na maratónoch, ktoré prebehli v našich mestách. Môžeme sem zaradiť napríklad beh Od Tatier k Dunaju, Dukelský beh mieru vo Svidníku a taktiež rôzne iné behy v Prešove.

Kolegyňa Julka taktiež pracuje na našej prevádzke v Prešove, v BOA tíme. Medzi jej záľuby patrí najmä turistika a iné aktivity spojené s prírodou. Tento aktívny smer života ju priviedol k pravidelnému behu, s ktorým si udržiava svoju kondíciu. Svoju bežeckú vášeň zdieľa spolu s jej manželom a jej prvý štart absolvovala práve na Medzinárodnom maratóne mieru v Košiciach.

Dúfame, že získaná medaila im bude pripomínať ich úžasný výkon a bude ich ďalej inšpirovať na bežeckej ceste. Kolegom z celého srdca gratulujeme a prajeme im veľa ďalších športových úspechov.