Už 25. novembra spúšťame našu tradičnú Potravinovú zbierku. Aj ja sa zúčastním.

18. novembra 2021

Milé kolegyne, milí kolegovia,

už onedlho tu opäť máme  jedny z najkrajších sviatkov počas roka, Vianoce. Počas tohto sviatočného obdobia sa zaplnia  naše domovy vianočnými vôňami, sviatočnou atmosférou a tradičnými jedlami, ktoré k tomuto obdobiu bezpochyby patria. Žijú však medzi nami aj ľudia, pre ktorých sú Vianoce menej šťastným obdobím. Mojim prianím je, aby si každý mohol dopriať čo najkrajšie a najpokojnejšie Vianoce a zároveň sme mohli pomôcť ľuďom v núdzi aj na dlhšie obdobie po Vianociach.

Preto ma nesmierne teší, že v tomto roku už po deviatykrát organizujeme najväčšiu Potravinovú zbierku na Slovensku. Naši kolegovia a zákazníci môžu tento rok darovať potraviny vo všetkých našich 154 obchodoch od 25. novembra do 27. novembra. Vďaka spolupráci s Potravinovou bankou Slovenska, Slovenskou katolíckou charitou, Evanjelickou diakoniou, OZ Vagus a Depaul Slovensko zabezpečíme, že vyzbierané potraviny sa dostanú k ľuďom, ktorí ich najviac potrebujú, v miestach, kde ich vyzbierame. Zároveň, partnerské organizácie podporíme aj finančne, tento rok sme sa rozhodli pri príležitosti nášho 25-ročného pôsobenia na Slovensku navýšiť výšku našej podpory až na 25 % z hodnoty všetkých vyzbieraných produktov.

Zákazníci budú môcť darovať potraviny aj z pohodlia a bezpečia svojho domova prostredníctvom Tesco Online Nákupov od 25. novembra až do 24. decembra. Budú si môcť vybrať zo 3 balíčkov trvanlivých potravín a drogérie, ktoré boli pripravené v spolupráci s charitatívnymi partnermi, aby čo najlepšie spĺňali potreby jednotlivých cieľových skupín: osamelých seniorov, jednotlivcov a rodín v núdzi.

Ako môžete pomôcť?

Pripojte sa k dobrovoľníkom z charitatívnych organizácií a pomôžte vysvetliť našim zákazníkom, prečo je táto zbierka taká dôležitá a komu pomáha. Pomôcť ako dobrovoľník môžete v ktorýkoľvek deň od 25. novembra do 27. novembra v ktoromkoľvek veľkom či malom formáte. Výraznejšia pomoc je vítaná hlavne na týchto prevádzkach kde nebudeme mať zastúpenie dobrovoľníkov z charitatívnych organizácií: SM Trenčianske Teplice, SM Nová Dubnica, SM Bošany, SM Moldava n/Bodvou, SM Rohožník, SM Šurany, SM Hnúšťa, SM Turany, HM Dubnica nad Váhom, HM  Senica, HM Vranov nad Topľou, HM Bánovce n. Bebravou, SM  Krupina, SM Stará Turá, SM Gabčíkovo, SM Banská Štiavnica, SM Kráľovský Chlmec, SM  Zvolen – Európa.

Ak sa chcete stať dobrovoľníkom, napíšte e-mail na Michaela.Zuscakova@tesco.com a špecifikujte čas a obchod, v ktorom chcete pomôcť.

Podporiť potravinovú zbierku môžete tiež tým, že nakúpite a darujete trvanlivé potraviny a drogériu. Pre kolegov z centrálnej kancelárie na Zlatých pieskoch bude na prízemí pri recepcii od 25. novembra do 26. novembra pripravený označený nákupný vozík, kde môžu tiež odovzdať produkty na darovanie.

Som veľmi hrdý na to, že aj v tomto roku pomôžeme zabezpečiť teplé jedlo pre ľudí v núdzi. Každá pomoc sa teraz počíta a každý darovaný produkt má obrovský význam. Verím, že mnohí z vás nám v tom pomôžu a zapojíte sa darovaním produktov alebo ako dobrovoľníci.

V minulom roku sme v rámci Potravinovej zbierky v 153 obchodoch Tesca na Slovensku vyzbierali 100 ton trvanlivých potravín a drogérie v hodnote 165-tisíc EUR. Takmer 10 ton potravín darovali minulý rok aj naši zákazníci prostredníctvom služby Tesco online nákupy. Tesco následne darovalo charitatívnym organizáciám 33 000 EUR na podporu ich činnosti. Dokážme spolu opäť, že Tesco má veľké srdce a je pripravené pomôcť.

Ďakujem vám všetkým!

Martin Kuruc