Detská atletika má Tesco podporu

Cieľom projektu Detská atletika, ktorý vychádza z projektu Medzinárodnej asociácie atletických federácií (IAAF) „Kids Athletics“, je motivovať našu najmladšiu generáciu k športu a najmä k ľahkej atletike pod záštitou Slovenského atletického zväzu a ponúknuť rodičom a ich deťom novú možnosť rozvoja pohybových zručností počas celého roka.

Spolupráca Tesco a Slovenského atletického zväzu bude dlhodobá, pretože sme sa zaviazali, že počas rokov 2016 – 2018 venujDSC_9125eme každý rok 80 000 eur na zakúpenie špeciálnych atletických súprav do záujmových krúžkov na ZŠ a v športových kluboch na Slovensku. Naši zákazníci môžu podporiť projekt zakúpením výrobkov značky Tesco označených špeciálnym logom, pričom z každého predaného výrobku prispejeme na projekt sumou 1 cent.

Zámer projektu a snahu spoločnosti Tesco osobne podporuje aj slovenský majster sveta v chôdzi Matej Tóth. „Verím, že i vďaka Tescu a tomuto projektu dokážeme získať mladé športové talenty, z ktorých v budúcnosti môžu vyrásť noví majstri sveta. Projekt Detská atletika aj ja osobne veľmi rád podporím, a to aj preto, že verím, že z týchto detí môžu vyrásť športu chtiví ľudia s ambíciou zdravo žiť,“ skonštatoval.

Čítajte viac…